Марица (Пловдив) надигра ЦСКА с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15) гейма

...

Марица отново надигра ЦСКА и е само на победа от десета поредна титла

Марица (Пловдив) надигра ЦСКА с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15) гейма като хазаин във втората среща от финалната серия, която се играе до три триумфа от пет мача и се приближи единствено на една победа до спечелването на десета поредна купа в Националната волейболна лига за дами.

В пловдивската зала " Сила " възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов взеха самодейността през цялото време на мача и отвориха ранна преднина от 7:2, която последователно в хода на първия гейм усилиха до 19:11 и го затвориха без проблеми при 25:19.

Втората част започва мощно за отбора на ЦСКА, който завоюва първите пет разигравания за 5:0. Домакините обаче бързо наваксаха пасива си до 8:8. " Червените " още веднъж излязоха напред в резултата при 14:11 след мощна игра на обсада, само че Марица изравни - 17:17. Стигна се до 23:23, когато шампионките демонстрираха по-добра централизация и завоюваха идващите две точки, с цел да вземат и втория гейм - 25:23.

Третата част стартира равностойно. Постепенно обаче " жълто-сините " постановиха волята си в средата на гейма и отвориха стабилен задатък от 21:12 след серия от шест безответни точки, което се оказа решаващо за крайния излаз от дуела - 25:15.

Третият дуел от финалната серия ще се организира в неделя, 21 април, от 18:00 часа в зала " Христо Ботев " в София.